بستن
Owls CMS
درمان بزرگی سینه آقایان

درمان بزرگی سینه آقایان

بزرگی سینه اقایان 

بزرگی زن گونه سینه ها یا همان ژنیکوماستی مشکل نسبتاً شایعی است که بعضی از مردان در دوران پس از بلوغ دچار آن می شوند. گاهی اوقات این بزرگی کوچک و گذراست ولی در بعضی از موارد پایدار است و پس از بلوغ کماکان باقی می ماند. این مشکل از نظر میزان و اندازه کاملاً متغیر است ولی غالباً به سبب شکل وقیافه باعث آزار بیماران می شود به ترتیبی که قادر به پوشیدن لباس های تنگ نیستند و از حضور در مراکز عمومی چون استخرها و سالن های ورزشی پرهیز می کنند.

گاهی اوقات این مشکلات، با مشکلات هورمونی و یا مصرف بعضی از داروها همراه است و به همین دلیل چنانچه این مشکلات هورمونی حل شوند و مصرف آن داروها قطع شوند از بین می روند. ولی چنانچه در ویزیت های قبل از عمل وجود این مشکلات قابل حل، منتفی باشد. بیمار به سبب مشکلات فردی و اجتماعی که پیدا می کند نیازمند عمل جراحی خواهد بود.

اصولاً جهت عمل جراحی این مشکلات دو روش عمده وجود دارد که عبارتند از :

جراحی با برش جراحی

جراحی بدون برش و به کمک لیپوساکشن و یا لیزرلیپولیز

در گذشته غالب این بیماران به کمک جراحی باز و با برش های گوناگون عمل می شدند. عملی که با وجود خارج کردن نسج اضافی با بر جا گذاشتن اثر زخم جراحی همراه بود. ولی امروزه با استفاده از تکنیک های لیپوساکشن و لیزرلیپولیز این نسوج و چربی اضافی را خارج نمود. مهمترین مسائلی که

تعیین نوع عمل جراحی موثرند عبارتند از :

میزان بزرگی سینه

میزان شلی و افتادگی سینه

قوام و الاستیسیته پوست

محل، شکل و افتادگی نوک سینه

اگر سینه ها خیلی بزرگ نباشند، پوست شلی و افتادگی زیادی نداشته باشد، قوام پوست خوب باشد و نوک سینه ها نیز افتادگی زیادی نداشته باشند، می توان از لیپوساکشن و لیپولیز جهت حل این مشکل استفاده کرد. ولی اگر محل نوک سینه ها افتادگی قابل توجه و یا عدم تقارن واضح داشته باشند و از طرف دیگر پوست سینه نیز شلی و افتادگی قابل توجه و مشهودی داشته باشد باید این مشکلات را به کمک برش جراحی که غالباً برش دور سینه و ندرتاً برش سوراخ کلیدی است اصلاح نمود.

نکته حائز اهمیت اختلاف پوست سینه مردان با زنان است، پوست ناحیه سینه مردان در غالب موارد با موهای زیاد همراه است و وجود این موهای زیاد و ضخیم باعث می شود شکل نهایی برش جراحی تحت تاثیر رشد مجدد این موها که از وسط برش جراحی است همچون نتیجه نهایی برش دور سینه خانم ها نباشد، به عبارت دیگر، مردی که به سبب مشکلات بزرگی سینه خود تحت عمل جراحی سینه با برش دور سینه قرار می گیرد نباید نتیجه نهایی برش دور سینه خود را با برش های مربوط به خانم ها مقایسه نمایید.


17

اجازه بدهیدایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید و ما ایده های شما را به واقعیت تبدیل می کنیم.

تماس با ما