بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

کدام کشورها بیشترین نوشیدنی‌ قندی را مصرف می‌کنند؟

گزارش ها نشان می‌دهند فروش نوشیدنی‌های قندی در ایالات متحده از سال 2000  به بعد کاهش یافته است. در این سال این کشور بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نوشیدنی‌های قندی بود اما در سال 2014، جایگاه آمریکا از این لحاظ به رده سوم تنزل پیدا کرد.

مردم شیلی هم‌اکنون با خرید متوسط 190 کالری برای هر نفر در روز، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نوشیدنی‌های قندی هستند. چین، تایلند و برزیل نیز افزایش در فروش نوشیدنی‌های قندی را تجربه کرده‌اند.

باری پاپکین و کورینا هاوکس از دانشگاه کارولینای شمالی در گزارش جدید خود اعلام کرده‌اند مصرف نوشیدنی‌هایی میوه‌ای در آسیا نیز در حال افزایش است.

این محققان داده‌های فروش نوشیدنی‌های قندی را از شرکت بین‌المللی Euromonitor در لندن جمع‌آوری کردند تا مصرف جهانی این محصولات را بررسی کنند. آن‌ها دریافتند مکزیک، آرژانتین و عربستان سعودی جزء پنج کشور برتر در زمینه مصرف نوشیدنی‌های قندی هستند، گرچه مصرف این نوشیدنی‌ها در مکزیک در حال کاهش است.

دولت‌های سراسر دنیا به دنبال کاهش‌دادن مصرف نوشیدنی‌های قندی هستند و سیاست‌های مالیاتی و کمپین‌های آگاهی عمومی را برای محدودکردن فروش این نوشیدنی‌ها در مدارس اعمال کرده‌اند و موفقیت‌ متغیری را تجربه کرده‌اند.

محققان سیاست‌های ممانعتی دولت‌های شیلی و مکزیک را مقایسه کردند و فقط سیاست‌های مکزیک عملکرد موفقی داشته است. مکزیک کمپین رسانه‌ای از جمله مرتبط کردن مصرف نوشیدنی‌های قندی با دیابت را انجام داده‌ و در این میان موفق بوده‌‍ است. از طرف دیگر، سیاست شیلی بر مذاکرات مستقیم با نمایندگان کنگره تمرکز کرده است.

در گزارش ارائه‌شده، مصرف‌کردن بیش از حد قند با چاقی و سلامت قلبی-متابولیکی ضعیف مرتبط شده و محققان بر این باورند کارهای بیشتری برای کاهش‌دادن فروش نوشیدنی‌های قندی باید انجام شوند.

این پژوهش در مجله The Lancet منتشر شد.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید