مدیریت اخبار

0 نظرات
886
5 از 5
۱۵-آذر-۱۳۹۵
درمانگاه شبانه روزی و مركز جراحی محدود سعادت آباد :

شهاب اولیایی متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف کنندگان در زمان خرید مرغ باید به مجوز کشتارگاه توجه کنند، گفت: مرغ های بسته بندی شده دارای مجوز بهداشت از سازمان ذیربط هستند.

به گفته اولیایی، برای نگهداری مرغ به مسائل افزودنی مانند، آنتی بیوتیک و داروهای هورمونی توجه شود.
 
وی با اشاره به اینکه مصرف مرغ بالای هزار و 800 گرم برای بدن مفید نیست، اظهار داشت: گاهی در مرغ های بالای هزار و 800 گرم از مواد هورمونی استفاده می شود.
 
به گفته اولیایی، خرید مرغ با وزن هزار و 200 الی هزارو 500 گرم مناسب است.
 
این متخصص تغذیه با بیان اینکه اکثر مرغ های دارای وزن بیش از هزار و 800 گرم پیر هستند، افزود: گاهی افزایش وزن باعث کاهش پروتئین و خواص مرغ می شود.
 
وی با بیان اینکه مصرف مرغ تازه بهتر از مرغ منجمد است، تاکید کرد: تازگی مرغ به مشاهده برچسب تاریخ تولید و کشتار روز آن بستگی دارد و این امر در مرغ های منجمد در ماه های قبل انجام شده است.
 
اولیایی با بیان اینکه افزایش زمان فریز، باعث کاهش ویتامین، پروتئین و کیفیت مرغ می شود، تصریح کرد: به گفته دامداران نیازی به استفاده از هورمون در مرغ نیست.
 
وی با بیان اینکه هورمون جهت افزایش وزن و زودتر عرضه شدن محصول به بازار به مرغ افزوده می شود، بیان کرد: به دلیل افزایش چربی و هورمون در پوست مرغ، مصرف آن باعث ایجاد موی زائد در زنان می شود.
 
این متخصص تغذیه با بیان اینکه معمولا برای مرغ از هورمون استفاده نمی شود، عنوان کرد: مصرف پوست مرغ به دلیل اینکه جز ایجاد چربی در بدن خواص دیگری ندارد برای سلامتی افراد مضر است.
 
اولیایی با بیان اینکه امکان تجمع هورمون ها در جیگر، زیر بال، دل و پوست مرغ وجود دارد، اظهار داشت: مصرف سنگدان مرغ به دلیل چربی بالا، بروز بیماری های بهداشتی در افراد و نداشتن ارزش غذایی ممنوع است.
0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
قهوه طعم دار لطفا قند و شکر مصرف نکنید

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.