مدیریت اخبار

0 نظرات
3203
5 از 5
۱۵-بهمن-۱۳۹۶
درمانگاه شبانه روزی و مركز جراحی محدود سعادت آباد :

پیاز از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و دارای خواص بسیاری است که در یک مقاله نمی توان گنجانید.

 

پیاز به عنوان یکی از سالم ترین سبزیجات در دنیا شناخته شده است. این ماده غنی از ویتامین B6 و C و دارای منگنز و فیبر غذایی است و به عنوان یک پاک کننده خون و بدن استفاده می شود.

 

خواص بیشمار پیاز

 

پیاز توانایی از بین بردن میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها را دارد. به دلیل وجود ویتامین ث و حضور مواد شیمیایی گیاهی، این سبزیجات باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

 

پیاز دارای مواد معدنی زیاد از جمله کروم است که به تنظیم قند خون کمک کرده و در درمان عفونت های بدن و کاهش التهاب نقش میسری دارد. همچنین منبع غنی از ویتامین A را می توان در پیازچه پیدا کرد. مصرف این سبزی به صورت خام باعث کاهش کلسترول شده و برای سلامتی قلب مفید است.

 

به دلیل وجود عنصر قدرتمند کرسیترین در پیاز، این ماده غذایی باعث پیشگیری از سرطان می شود. از طرفیاگر دچار زنبور گزیدگی شده اید، پیاز باعث تسکین درد و سوزش آن می شود.

 

همانطور که گفته شد، یکی از خواص پیاز پاکسازی خون است. پیاز به عنوان تصفیه کننده هوا شناخته شده، که باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد. اسید فسفریک موجود در پیاز وارد خون می شود و باکتری و ویروس های آنفولانزا را از بین می برد.

 

اکنون شما می توانید برای پاکسازی بهتر بدن از روش زیر استفاده کنید.

 

پیاز را به چند تکه مساوی تقسیم کنید و آن را در زیر پای خود قرار دهید و سپس یک جوراب نخی بپوشید. این کار را قبل از خواب انجام  و اجازه دهید پیاز در طول شب داخل جوراب بماند. این قسمت بدن به دلیل اینکه به طور مستقیم به اندام های داخلی بدن متصل است، بهترین نقطه برای این درمان محسوب می شود.

 

وجود اسید فسفریک در پیاز، با این عمل جذب پوست شده و باعث پاکسازی خون می شود.

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
خواص درمانی پیاز

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.