بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

توصیه‌های درمانی به زائران اربعین

رضا حبیب‌زاده  یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که برای زائران اربعین در طول مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا به‌وجود می‌آید را مربوط به آسیب‌هایی در اندام تحتانی و پاها دانست و اظهار کرد: ضربه، شکستگی، پیچ‌خوردگی و دررفتگی پا از موارد پیش آمده در سال‌های گذشته بوده است که هم‌وطنان اگر به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند، با مشکلات این‌چنینی مواجه نخواهند شد.

این متخصص طب اورژانس ادامه داد: اصولاً در هنگام پیاده‌روی وقتی پا، حالت پیچ‌خوردگی پیدا کند، فرد احساس درد می‌کند که اصولاً به‌‌صورت ناگهانی ایجاد و سبب تورم پا می‌شود.

حبیب‌زاده به زائران اربعین توصیه کرد: وقتی پای‌تان پیچ خورد، چند ساعتی را استراحت کنید زیرا الزامی نیست با پایی که آسیب دیده راه بروید. در چنین حالتی آسیب پا تشدید می‌شود و نیاز به چند ساعتی استراحت دارید.

وی اضافه کرد: در حالت پیچ‌خوردگی پا از کیسه آب گرم استفاده کنید و پا را برای چند ساعتی بالاتر از سطح زمین قرار دهید تا درد شما کمتر شده و بتوانید به آرامی به مسیر حرکت

بازگردید اما اگر باز هم درد داشتید، توصیه می‌شود با مراجعه به یکی از مراکز پزشکی، با پزشکان مشورت کنید و از طی کردن مابقی مسیر با پای پیاده خودداری کنید.

این پزشک متخصص طب اورژانس گفت: افرادی که در مسیر پیاده‌روی دچار شکستگی پا می‌شوند باید سریع به پزشک مراجعه کنند، چراکه تغییر شکل پا منجر به خون‌مردگی می‌شود و می‌تواند مشکلات دیگری را نیز متوجه زائر آسیب‌دیده کند.

حبیب‌زاده اظهار کرد: زائران در صورت بروز چنین حادثه‌ای پا را بی‌حرکت نگه داشته و با آتل چوبی آن را بسته و بالاتر از سطح زمین نگه دارند و بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

 

منبع:آنا

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید