مدیریت اخبار

0 نظرات
964
5 از 5
۰۹-بهمن-۱۳۹۵
درمانگاه شبانه روزی و مركز جراحی محدود سعادت آباد :

ریفلاکس مری که خیلی‌ها به آن سوزش سر دل می‌گویند، مشکل شایعی است که در صورت مزمن شدن، باعث تخریب بافت مری و معده می‌شود و علاوه بر آزاردهنده بودنش، احتمال ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش را بالا می‌برد.

به نقل از هفته نامه آتیه نو، در صورتی که شما هم با این مشکل درگیر هستید، باید دور خوراکی‌هایی که در ادامه می‌آوریم را خط بکشید و در صورتی که بهبود پیدا نکردید، حتما با مصرف داروهای مناسب این مشکل را کنترل کنید.


قهوه، چای، کوکاکولا، نوشابه انرژی‌زا: نوشیدنی‌های حاوی کافئین از بدترین مواد غذایی برای کسانی به شمار می‌روند که با رفلاکس اسیدی معده درگیرند. اگر شما هم این مشکل را دارید، دور قهوه را خط بکشید و چای را هم کم و کمرنگ میل کنید.


سرخ‌شدنی‌ها: خوراکی‌های چرب برای شما بسیار مضرند. اگر غذای محل کارتان چرب است، حتما از خانه با خودتان غذای سالم ببرید و دور فست‌فود و خوراکی‌های سرخ‌شده را خط بکشید. غذاهای چرب برای هضم به زمان طولانی‌تری نیاز دارند و دستگاه گوارش بیمار شما نمی‌تواند با این مشکل کنار بیاید.

میوه خام: مصرف میوه‌های خام می‌تواند حال شما را بدتر کند. مرکباتی مثل پرتقال و نارنگی باعث ترشح بیشتر اسید میده و بالا آمدنش از مجاری گوارشی می‌شود.


قرص و عرق‌نعناع: نعناع ازجمله گیاهانی است که باعث سست شدن ماهیچه‌های اسفنکتر مری می‌شود و در صورتی که دچار معده‌درد ناشی از اسپاسم باشید، می‌تواند حالتان را بهتر کند. اما اگر درد و مشکلات معده‌تان به خاطر رفلاکس باشد، با خوردن نعناع همه چیز را برای بالا آمدن اسید بیشتر فراهم می‌کنید و بدحال‌تر می‌شوید.


سوپ و آش: غذاهای مایع باعث تشدید مشکل شما می‌شوند. اگر سوزش سر دل و نشانه‌های آزاردهنده رفلاکس را تجربه می‌کنید، کمتر سراغ غذاهایی مثل سوپ و آش بروید.

 

0.0
آخرین ویرایش: چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۱۷
اخبار مشابه:
قهوه، چای کوکاکولا نوشابه انرژی‌زا

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.