بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

افزایش موارد سوختگی در کشور + توصیه های ایمنی

دکتر مصطفی دهمرده‌ای افزود: مراجعه بیماران سرپایی به درمانگاه‌ها و بیماران بستری امسال و به ویژه در یک ماهه اخیر بسیار بالا رفته است.

وی گفت: بیشتر این حوادث در فصل پاییز به علت بی احتیاطی در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی بوده که در برخی مناطق استفاده از اجاق برای ایجاد گرما در منازل حادثه ساز شده است.

رئیس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری با اشاره به سوختگی ناشی از مواد اسیدی و آب جوش، افزود: متاسفانه در استفاده از مواد اسیدی یا چاه باز کن احتیاط لازم نمی شود و در بیشتر موارد سوختگی با این مواد با جراحات بالا همراه است. همچنین سوختگی با آب جوش در کودکان نشان دهنده بی توجهی به هشدارهای ایمنی است زیرا ما بارها بر دور از دسترس قرار دادن کتری یا سماور از کودکان تأکید کرده ایم اما هر سال با موارد سوختگی شدید با آب جوش رو به رو هستیم.

دهمرده ای با بیان اینکه سوختگی های درجه ۳ با عوارض روحی و جسمی زیادی همراه است، گفت: شدت سوختگی های یک ماه اخیر از ۱ تا ۹۰ درصد بوده که مشکلات زیادی برای بیماران و خانواده های آنها به همراه دارد.

وی افزود: توصیه ما در فصول سرد سال برای سالمندان، بیماران دیابتی و مبتلایان به دیسک کمر و مشکلات حرکتی، پرهیز از نزدیکی بیش از حد به وسایل گرمازا است زیرا این بیماران به علت مشکلات جسمی ممکن است احساس سرمای بیشتری کنند و زمینه بروز حادثه فراهم شود.

دهمرده ای گفت: از خانواده ها می خواهیم به هیچ عنوان خودسرانه به نصب وسایل گرمازا اقدام نکنند و در این موارد از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرند.(مهر)

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید